Privacy Policy

Privacy Policy [গোপনীয়তা নীতি ]

এই (Privacy Policy) গোপনীয়তা নীতিয়ে ৱেবছাইটৰ ব্যৱহাৰকাৰীৰ (প্ৰতিজন, ব্যৱহাৰকাৰী) assamesemedium.com সংগ্ৰহ, ব্যৱহাৰ, বাহাল ৰখা আৰু প্ৰকাশ কৰাৰ পদ্ধতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। এই গোপনীয়তা নীতি ছাইট, সকলো সামগ্ৰী আৰু সেৱা প্ৰদান কৰা ছাইটৰ বাবে প্ৰযোজ্য ।

Privacy Policy

Personal Identification Information

আমি ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা বিভিন্ন ধৰণে ব্যক্তিগত চিনাক্তকৰণ তথ্য সংগ্ৰহ কৰিব পাৰোঁ, যাৰ ভিতৰত আছে, কিন্তু সীমিত নহয়, যেতিয়া ব্যৱহাৰকাৰীসকলে আমাৰ ছাইটলৈ যায়, নিউজলেটাৰত সদস্যতা কৰে, আৰু আমাৰ ছাইটত উপলব্ধ কৰা অন্যান্য কাৰ্যকলাপ, সেৱা, সুবিধা বা সম্পদৰ সম্পৰ্কত।

ব্যৱহাৰকাৰীসকলক উপযুক্ত, নাম, ইমেইল ঠিকনা হিচাপে সোধা হ’ব পাৰে। অৱশ্যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে বেনামীভাৱে আমাৰ ছাইটলৈ যাব পাৰে। আমি ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা ব্যক্তিগত চিনাক্তকৰণ তথ্য সংগ্ৰহ কৰিম যদি তেওঁলোকে স্বেচ্ছাই আমাৰ ওচৰত এনে তথ্য দাখিল কৰে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে সদায় ব্যক্তিগতভাৱে চিনাক্তকৰণ তথ্য যোগান ধৰাৰ পৰা অস্বীকাৰ কৰিব পাৰে, ইয়াৰ বাহিৰে ই তেওঁলোকক কিছুমান ছাইট সম্পৰ্কীয় কাৰ্যকলাপত জড়িত হোৱাপ্ৰতিহত কৰিব পাৰে।


Non-personal Identification Information

যেতিয়াই তেওঁলোকে আমাৰ ছাইটৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰে আমি ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বিষয়ে অ-ব্যক্তিগত চিনাক্তকৰণ তথ্য সংগ্ৰহ কৰিব পাৰোঁ। ব্যক্তিগত চিনাক্তকৰণ ৰ তথ্যত ব্ৰাউজাৰ নাম, কম্পিউটাৰৰ প্ৰকাৰ আৰু ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বিষয়ে কাৰিকৰী তথ্য আমাৰ ছাইটৰ সৈতে সংযোগৰ উপায় অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব পাৰে।


Web Browser Cookies

ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতা বৃদ্ধি কৰিবলৈ আমাৰ ছাইটে “Cookies” ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ব্যৱহাৰকাৰীৰ ৱেব ব্ৰাউজাৰে ৰেকৰ্ড-কিপিং উদ্দেশ্যৰ বাবে আৰু কেতিয়াবা সেইবোৰৰ বিষয়ে তথ্য ট্ৰেক কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ হাৰ্ড ড্ৰাইভত কুকিজ ৰাখক। কুকিজ প্ৰেৰণ কৰা হ’লে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কুকিজ অস্বীকাৰ কৰিবলৈ বা আপোনাক সতৰ্ক কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ ৱেব ব্ৰাউজাৰ ছেট কৰিবলৈ বাছনি কৰিব পাৰে। যদি তেওঁলোকে এনে কৰে, মন কৰিব যে ছাইটৰ কিছুঅংশ সঠিকভাৱে কাম নকৰিব পাৰে।


আমি সংগ্ৰহ কৰা তথ্য কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰোঁ?

www.assamesemedium.com নিম্নলিখিত উদ্দেশ্যৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ ব্যক্তিগত তথ্য সংগ্ৰহ আৰু ব্যৱহাৰ কৰে:

– আমাৰ ছাইট উন্নত কৰিবলৈ
আমি আপোনাৰ পৰা প্ৰাপ্ত কৰা তথ্য আৰু মতামতৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি আমাৰ ৱেবছাইট ৰ প্ৰস্তাৱবোৰ উন্নত কৰিবলৈ নিৰন্তৰ চেষ্টা কৰোঁ।

– গ্ৰাহক সেৱা উন্নত কৰিবলৈ
আপোনাৰ তথ্যই আমাক আপোনাৰ গ্ৰাহক সেৱা অনুৰোধ আৰু সমৰ্থন প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি অধিক কাৰ্যকৰীভাৱে সঁহাৰি দিয়াত সহায় কৰে।


How We Protect Your Information?

আমাৰ ছাইটত সঞ্চিত আপোনাৰ ব্যক্তিগত তথ্য, ব্যৱহাৰকাৰীনাম, পাছৱৰ্ড, লেনদেনৰ তথ্য আৰু ডাটা ৰখাৰ পৰা অকৰ্তৃত্বপ্ৰাপ্ত প্ৰৱেশ, পৰিৱৰ্তণ, প্ৰকাশ বা ধ্বংসৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ সংৰক্ষণ আৰু প্ৰক্ৰিয়াকৰণ প্ৰক্ৰিয়া আৰু সুৰক্ষা ব্যৱস্থা।


Sharing Your Personal Information

আমি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক ব্যক্তিগত চিনাক্তকৰণ তথ্য আনক বিক্ৰী, বাণিজ্য বা ভাড়া নিদিওঁ। আমি ওপৰৰ উদ্দেশ্যৰ বাবে আমাৰ ব্যৱসায়িক অংশীদাৰ, বিশ্বস্ত সহযোগী আৰু বিজ্ঞাপনদাতাসকলৰ সৈতে দৰ্শক আৰু ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বিষয়ে কোনো ব্যক্তিগত চিনাক্তকৰণ তথ্যৰ সৈতে সম্পৰ্কিত নহয় জেনেৰিক একত্ৰিত জনসাংখ্যিক তথ্য ভাগ বতৰা কৰিব পাৰোঁ।


Compliance with Children’s Online Privacy Protection Act

অতি যুৱসকলৰ গোপনীয়তা সুৰক্ষিত কৰাটো বিশেষকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ। সেই কাৰণত, আমি প্ৰকৃততে জনা লোকসকলৰ পৰা আমাৰ ছাইটত কেতিয়াও তথ্য সংগ্ৰহ বা বাহাল নাৰাওঁ, আৰু আমাৰ ৱেবছাইটৰ কোনো অংশ 13 বছৰৰ কম ৰ কম কাকো আকৰ্ষিত কৰিবলৈ গঠন কৰা নহয়।


Changes to This Privacy Policy

Assamese Medium যিকোনো সময়তে এই গোপনীয়তা নীতি আপডেট কৰাৰ বিবেচনা আছে। যেতিয়া আমি কৰোঁ, আমি আমাৰ ছাইটৰ মুখ্য পৃষ্ঠাত এটা অধিসূচনা পোষ্ট কৰিম। আমি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক আমি সংগ্ৰহ কৰা ব্যক্তিগত তথ্য সুৰক্ষিত কৰাত কেনেদৰে সহায় কৰি আছো সেই বিষয়ে অৱগত থাকিবলৈ যিকোনো পৰিৱৰ্তনৰ বাবে এই পৃষ্ঠাটো সঘনাই পৰীক্ষা কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰোঁ। আপুনি স্বীকাৰ কৰে আৰু সন্মত হয় যে এই গোপনীয়তা নীতিটো সময়ে সময়ে সমীক্ষা কৰা আৰু পৰিবৰ্তনৰ বিষয়ে অৱগত হোৱাটো আপোনাৰ দায়িত্ব।


You’re Acceptance of These Terms

এই ছাইট ব্যৱহাৰ কৰি, আপুনি এই আঁচনি আৰু সেৱাৰ চৰ্তাৱলীৰ গ্ৰহণকৰাটো বুজায়। যদি আপুনি এই নীতিত সন্মত নহয়, অনুগ্ৰহ কৰি আমাৰ ছাইট ব্যৱহাৰ নকৰিব। এই আঁচনিত পৰিৱৰ্তনপোষ্ট কৰাৰ পিছত ছাইটৰ আপোনাৰ নিৰন্তৰ ব্যৱহাৰ সেই পৰিৱৰ্তনবোৰৰ আপোনাৰ গ্ৰহণযোগ্যতা বুলি গণ্য কৰা হ’ব।


You’re Consent

আমাৰ ছাইট ব্যৱহাৰ কৰি, আপুনি আমাৰ গোপনীয়তা নীতিত সন্মতি দিয়ে। আমাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰা হৈছে ।


Contacting us

যদি এই গোপনীয়তা নীতি, এই ৱেবছাইটৰ অনুশীলন বা এই ৱেবছাইটৰ সৈতে আপোনাৰ লেনদেনৰ বিষয়ে আপোনাৰ কোনো প্ৰশ্ন আছে, আপুনি আমাৰ সৈতে এই সময়ত যোগাযোগ Contact Us ত ।